Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekt ZintegrUJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FAQ

PROCES REKRUTACYJNY [II nabór dodatkowy]

  • Osiągnięcia z jakich lat są brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym?

2021. Dotyczy roku kalendarzowego.

  • Czy istnieje ograniczenie czasowe, jeśli chodzi o aktualność publikacji załączanych do formularza rekrutacyjnego?

Do formularza rekrutacyjnego należy załączyć publikacje z roku kalendarzowego 2021

  • Czy w przypadku, gdy doktorant nie posiada wszystkich publikacji w RUJ, możemy dopuścić inne zestawienia, np. ResearchGate czy Academia.edu albo Google Schoolar?

Tak. Doktorant musi jednak wskazać punkty ministerialne dla tej publikacji zgodnie z listą czasopism wyróżnionych MEiN. RUJ robi to automatycznie.

  • Czy zamiast spisu publikacji z RUJ można dołączyć spis z biblioteki Collegium Medicum UJ?

Tak.

  • Czy znaczenie mają publikacje przyjęte do druku, czy wyłącznie opublikowane?

Chodzi o publikacje WYŁĄCZNIE z 2021 roku. Mają być te, które zostały 1. opublikowane, lub 2. przyporządkowano je do numeru pisma (i jest na to potwierdzenie) lub 3. mają nadany numer DOI.

  • W moim rozumieniu zgodnie z §3 pkt. 1 Regulaminu rekrutacji w Programie mogą uczestniczyć jedynie doktoranci, którzy otworzyli przewód w kwietniu 2019 (w obecnej edycji programu), co wykluczałoby wszystkich, którzy otworzyli przewód wcześniej. Czy jest to prawidłowa interpretacja tego paragrafu?

Ten zapis mówi o tym, że do kwietnia 2019 były otwierane przewody doktorskie, a nie wyklucza tych, którzy wcześniej otwierali, z więc NIE MA PROBLEMU z osobami, które otworzyły przewód przed 30 kwietnia 2019 roku.

  • Czy doktorant, który zakończył 3 rok studiów i rozpoczyna 4 rok może wziąć udział w rekrutacji?

Może, o ile przez cały czas trwania Programu utrzyma status doktoranta. Wskazać należy, że w przypadku czteroletnich studiów doktoranckich doktorantowi przysługuje jedno przedłużenie o jeden rok studiów i jedno przedłużenie nadzwyczajne o kolejny rok studiów.

  • Czy w Programie mogą uczestniczyć doktoranci będący na przedłużeniu studiów doktoranckich?

Mogą. Natomiast w chwili, gdy traci się status doktoranta, umowa z automatu jest rozwiązywana, a jeśli nie zostanie przedłożona rozprawa doktorska, trzeba będzie zwrócić środki.

  • Czy, jeśli obronię doktorat z jednej dyscypliny i otworzę przewód z drugiej, będę mógł aplikować pomimo posiadania doktoratu?

Posiadanie doktoratu nie wyklucza kandydowania. Warunkiem jest bycie doktorantem UJ.

  • Czy rozmowy rekrutacyjne będa idbywać się zdalnie czy stacjonarnie (covid)

Zdalnie.

  • W jakim języku ma być przygotowana prezentacja doktoratu? W jakim języku będzie prowadzona rozmowa rekrutacyjna?

Etap II rekrutacji, tj. prezentacja doktoratu i rozmowa rekrutacyjna przeprowadzana będzie w języku angielskim.

  • W przypadku zrekrutowania, do kiedy uczestnik musi dostarczyć dokument potwierdzający otwarcie przewodu doktorskiego?

Najpóźniej do dnia podpisania umowy uczestnictwa w Programie.

 

STYPENDIUM

  • Czy dofinansowanie uzyskane w ramach JIPhDP (stypendium, dofinansowanie do stażu zagranicznego lub zagranicznej konferencji naukowej) można łączyć z dofinansowaniem z innych źródeł?

Dofinansowania przyznanego w jakiejkolwiek formie w ramach Programu nie można łączyć
z innymi dofinansowaniami przyznanymi w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W przypadku dofinansowań przyznanych z innych źródeł łączenie jest dopuszczalne.

  • Co dzieje się ze stypendium, jeśli obrona doktoratu nastąpi po np. 12 miesiącach uczestniczenia w Programie? Czy stypendium obliczone na kolejnych 12 miesięcy wówczas przepada?

Niestety, tak.

  • Kiedy uczestnik Programu zobligowany jest zwrócić przyznane środki? Jakie są warunki zwrotu środków?

W przypadku niewywiązywania się w warunków uczestnictwa w Programie przewidzianych w zawartej umowie, np. brak uczestniczenia w zajęciach Przewidzianych Programem, brak złożenia lub akceptacji rocznego sprawozdania z uczestniczenia w Programie, brak wyjazdu na staż zagraniczny lub zagraniczną konferencję naukową. Warunki zwrotu przyznanych środków precyzuje umowa uczestnictwa.

Co w przypadku wcześniejszej obrony? (w trakcie trwania Programu)

          W trakcie uczestnictwa w Programie powinnością jest realizowanie zajęć. Natomiast obrona = utrata statusu              doktoranta a niestety w chwili, gdy traci się status doktoranta, umowa z automatu jest rozwiązywana

          Natomiast fakt przedłożenia, rozprawy doktorskiej zwalnia z konieczności zwrotu środków. Nie zrealizują                    zatem Państwo zatem w takim rozrachunku całości Programu, ale mogą Państwo wziąć w nim udział.

  •  Czy środki przyznane w ramach Programu są opodatkowane?

Nie, są zwolnione z opodatkowania.

 

PROGRAM KSZTAŁCENIA

  • Czy przez cały czas trwania Programu jego uczestnik musi posiadać status doktoranta?

Tak. Utrata statusu doktoranta powoduje automatyczne wykluczenie z Programu.

  • Jeśli Uczestnik w trakcie trwania Programu obroni doktorat jasnym jest, że traci prawo do dalszego stypendium, niemniej czy do momentu, w którym utraci oficjalnie status doktoranta zobligowany będzie do uczestniczenia w zajęciach?

Doktorant musi ukończyć cykl kształcenia (wyrażony w ilości godzin i kursów). Aby uzyskać dyplom ukończenia - musi zaliczyć wszystkie wymagane kursy, odbyć staż i wyjechać na konferencję zagraniczną.

Dniem ukończenia studiów doktoranckich jest dzień nadania stopnia przez jednostkę. Do tego momentu Doktorant może pobierać stypendium.

  • Czy uczestnicy projektu ISD „S-T-Ś” (SET) mogą przepisać oceny z przedmiotów dublujących się w zakresie rzeczonego projektu i nowego Programu?

Powyższa kwestia została pozostawiona do rozstrzygnięcia prowadzącym dane zajęcia w ramach Programu.

  • Czy nieobecności na zajęciach przewidzianych Programem podczas wyjazdu zagranicznego będą miały wpływ na wywiązanie się z obowiązków przewidzianych Programem?

Nie. Prowadzący zostaną poinformowani o zaakceptowanym wniosku o dofinansowanie stażu zagranicznego lub zagranicznej konferencji naukowej. Nieobecności na zajęciach przewidzianych Programem w trakcie trwania stażu zagranicznego lub wyjazdu na zagraniczną konferencję naukową nie będą miały wpływu na zaliczenie zajęć przewidzianych Programem. NIemniej powinny być każdorazowo omówione z Prowadzącymi zajęcia, w celu ustalenia alternatywnych metod przyswajania wiedzy lub zaliczenia.